Якщо вам, хоч щось говорять слова: музей, артефакт, трипільська культура і хоч трошки цікава історія нашого краю, то велкам до читання цього посту. Якщо нє, то дивимося, чим ще цікавим можна себе зайняти цього місяця.
Отже, в краєзнавчому музеї виставили унікальну експозицію від часів трипільців (а це – 7000−2750 рр. до н. е) до кінця ХІХ сторіччя. Деякі експонати показуються вперше.
Працівники музею, нарешті, зрозуміли, що експонати можуть трохи набриднути. Власне кажучи, тому і виставили найцікавіше із «музейно скарбнички».
На виставці можна побачити трипільску мідну сокиру, предмети їх побуду, прикраси і зброю, наприклад, гранітну сокиру. Також там виставлені рештки татуйованої трипільської жінки. Тобто «розмальовані» люди були в тренді вже тоді.
Поряд розташувалися артефакти сарматів. Ці хлопці з’явилися на світ на пару тисячоліть пізніше, а тому і речі у них будуть цікавішими. Візьмемо той же залізно-золотий меч. Мало того, що він непогано зберігся, так він ще й підписаним виявився – їм володів сам цар Інесмей.
Ще цікавою штукою є шолом-кабасет. Такі носили литовські та польські вельможі. Але кому конкретно він належав, не зрозуміло.
Загалом там виставлено 306 цікавих і унікальних експонатів. А всього у музейних фондах зберігається 18 124 експонати.
До речі, у понеділок, 14 травня, у краєзнавчому музеї оберуть ім’я мамонту (тобто скелету мамонта), який там знаходиться. Він є однією із родзинок нашого краєзнавчого і про це я писав тут.
Фото VEЖА