Алея слави

19.04.2018 2018-04-19

У Центральному парку встановлено десять бюстів відомим культурним діячам, які так чи інакше мають відношення до нашої області. Серед них Леонтович, Стельмах, Коцюбинський, Некрасов… Але багато хто ніколи і не чув цих прізвищ. Тому буквально кількома реченнями розповідаю, хто всі ці люди.

Василь Земляк
(1923-1977)

Письменник та сценарист. Саме він є автором сценарію скандальної кінострічки фільму «Вавілон-ХХ». Також він соавтор сценарієв до фільмів «Донька Стратіона» і «На Київському напрямку». У його творчому доробку кілька прозових збірок.

Ярослав Івашкевич
(1894-1980)

Письменник, драматург, поет, перекладач. Дебютував з віршом «Ліліт», який було надруковане в одному зі столичних літжурналів. Визнання здобував у 30-х роках, у Польщі. Найбільш відомі його твори ««Мати Іоанна від ангелів», «Про псів, котів і чортів» та «Король Рогер».

Михайло Коцюбинський
(1864-1913)

Український письменник, лінгвіст та громадський діяч. Ми знаємо його ще й тому, що в місті багато речей названі на честь нього. Що стосується літературних здобутків, то саме пан Михайло є автором розповідей «Для майбутнього добра» і «Дорогою ціною».

Микола Леонтович
(1877-1921)

Саме цей композитор є автором мелодії, яку можна впізнати серед тисячі інших – мелодія «Щедрик». До того ж, цю композицію можна почути у фільмах «Один вдома» та «Гаррі Поттер». Незадовго до своєї смерті вінничанин встиг закінчити оперу «На русалчин Великдень».

Микола Некрасов
(1821-1877)

Поет, класик російської літератури, народився у Немирові. У наших краях прожив всього три роки, але все одно приємно, що автор поем «Дедушка», «Русские женщины», «Современник» та інші таким чином відображений у нашій історії.

Петро Нищинський
(1832-1896)

Знаний композитор, поет та перекладач народився в Іллінецькому районі. За життя переклад велику кількість робіт античних класиків на українську, зокрема, «Одисею» Гомера. Окрім того він займався обробкою українських народних пісень, написанням музики та організацією музичних колективів.

Степан Руданський
(1834-1873)

Поет, перекладач античної літератури, гуморист. Саме Руданського називають засновником української сатири. Героями його римованих жартів ставали пани, попи, цигани, москалі, поляки, євреї, німці, чорти тощо.

Михайло Стельмах
(1912-1983)

Письменник, драматург, класик української літератури. Брав участь у Великій Вітчизняній війні, був двічі пораненим, під час ВВВ видав дві збірки. Найбільш відомі його роботи «Сказка про правду и кривду», «Рідня», «Чотири Броди»...

Микола Трублаїні
(1907-1941)

Інший варіант його прізвища Трублаєвський. Український письменник та журналіст. Подорожував по Арктиці, після чого написав книги «До Арктики через тропіки» і «Людина поспішає на допомогу». Також є автором відомого роману «Глибинний шлях»

Ярослав Шпорта
(1922-1956)

Поет та перекладач, який народився у Хмельницькому районі нашої області. Навчався у Вінницькому педагогічному інституті, брав участь в обороні української столиці під час Другої світової війни, був військовим журналістом. Видав 13 книг поезій.

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись