Музей-садиба Пирогова

16.02.2018 2018-02-16

Якщо попросити вінничан назвати, хоча б три цікавих на їхню думку місця Вінниці, то серед них (зуб даю) обов’язково буде музей-садиба Пирогова. Саме у ній колись жив видатний хірург Микола Іванович Пирогов.

Але найцікавішим є не те, що хтось та колись там жив. Хоча, безумовно, для когось і це дуже важливо. Фішка музею – забальзамоване тіло цього самого Пирогова. Тільки уявіть, коли нині заборонений Володимир Ілліч (Ленін) ще до школи ходив, наш Микола Іванович уже був просочений формаліном та іншими бальзамами, що не дають тілу розкладатися. На всяк випадок додам, що Пирогов помер у 1881 році. Леніну тоді було всього 11.

Музей відкрито у 1947 році. І за ці роки на мумію встигли повитріщатися вісім мільйонів відвідувачів зі 180 країн світу. Серед них багато видатних та знаменитих людей, зокрема, хірургів.

 

 

 

 

 

 

Окрім склепу з мумією, на території музею знаходиться будинок, у якому жив вчений. Там виставлені особисті речі Миколи Пирогова. Є аптека, до спорудження якої науковець доклав свою руку. У ній зберігаються різні лікарські штуки та рецепти виписані ним власноруч. А ще в аптеці відтворена експозиція приймальної та операційної з восковими фігурками Миколи Івановича, фельдшера, пацієнта... Також на території музею є меморіальний парк із деревами, які він колись висаджував.

Останнім часом навколо тіла Пирогова здійнялося багато галасу. Піднялося питання щодо чергової планової ребальзамації. Яка, між іншим, коштує майже 200 тисяч гривень.

Днями стало відомо, що уряд таки виділить необхідну суму і вже цього року останки Миколи Івановича отримають «нове життя».

Якщо ви до цього часу ще не побували у некрополі, але б хотіли на власні очі побачити 137-річну мумію видатного вченого, то мерщій за адресою: вулиця (хто б сумнівався) Пирогова, 155. Дістатися цього місця можна маршрутками: 18-А; 18-Б та автобусами 5; 7; 16; 29-Б. Якщо виникнуть питання, можна зателефонувати за номером – (0432) 43-71-49 або написати на пошту – muz-pirogov@ukr.net

Додати в обране

Ця функція доступна лише для зареєстрованих користувачів, будь ласка авторизуйтесь чи зареєструйтесь

Вхід в систему или Зареєструватись