Вінницька Єрусалимка

23.11.2022 2022-11-23

Вінницька Єрусалимка. Мікс старого, нового, доглянутого і занедбаного, чистого і брудного. А для гіда - це безмежний простір, де можна розповідати легенди на кожному кроці. 

І коли наша команда дізналась про реставрацію «Шоколадного будинку» по вулиці Симона Петлюри, ми всі зраділи (на відміну від коментаторів в фейсбуці).

Для тих, хто не в курсі, мова йде про напівзруйновану будівлю напроти Музею історії, біля якої третина опитаних вінничан робила фотосесію

Спочатку це була Пошта та телеграф. Жителі прозвали його «шоколадним» через колір фасаду, який, доречі, обіцяють відновити нові орендарі, а саме Вінницька торгово-промислова палата. 

Будинок має свою історію і скелетів в шафі (якщо вірити пліткам, то в прямому сенсі)

В 1944 році в ньому проводились фільтраційні перевірки на предмет співпраці з нацистами. Методи не уточнюють, але назва відділу контррозвідки була СМЕРШ - «Смерть шпионам!»

Старожили кажуть, що там було знайдено 40 черепів у підвалі. Фактом ми це не назвемо, бо немає документального підтвердження, але 

Також можна почути версію, що там були катівні свого часу. 

Із свіжого - вже після 90х, коли будівлю закинули, тут було звалище сміття та притон для наркоманів

Такі собі історії, чи не так?

Тож ми з нетерпінням чекаємо на реставрацію та нове, сподіваємось, світле життя цього будинку. Можливо тоді з’являться вже зовсім інші, веселі легенди про «Шоколадний будинок»

Добавить в избраное

Эта функция доступна только зарегистрированным пользователям, пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь

Вход в систему или Зарегистрироваться